Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Slavnostní předání osvědčení policejním nováčkům

VYŠKOV: Další nově přijatí policisté úspěšně absolvovali kurz nástupní přípravy. 

 V pátek 19. února se uskutečnilo v aule Vojenské akademie Armády České republiky ve Vyškově slavnostní vyřazení nových policistů, kteří úspěšně absolvovali kurz nástupní přípravy. Páteční dopoledne bylo pro všechny přítomné slavnostním okamžikem, kdy sto dvacet šest absolventů kurzu obdrželo osvědčení o jeho zdárném zakončení.

Vyřazení bylo úspěšným zakončením čtyřtýdenního kurzu nástupní přípravy, který je první částí

nové, již od srpna 2013 platné dvanáctiměsíční základní odborné přípravy (dále jen ZOP 2013). Nástupní příprava probíhá pravidelně na školních policejních střediscích krajských ředitelství Policie ČR. V důsledku výrazného navýšení počtu přijímaných policistů a nedostatečné kapacity vyšších policejních škol vyvstala nutnost rozšířit okruh subjektů, které budou do realizace základní odborné přípravy zapojeni.

Nástupní příprava ZOP 2013 je zaměřena na rozvoj fyzické zdatnosti policistů, nácvik pořadové přípravy a služební zdvořilosti, zahájení výcviku v použití služební zbraně, základy správné manipulace se zbraní a střelivem a splnění prvního prověrkového střeleckého cvičení.

Instruktoři základního výcviku velitelství výcviku Vojenské akademie vedli pořadovou přípravu a částečně se podíleli na fyzické přípravě policistů. Instruktoři služební přípravy oddělení vzdělávání Policejního prezidia ČR zajišťovali výcvik v použití zbraně osobního vyzbrojení a fyzickou přípravu. Absolventi kurzu se také učili zdvořilosti, ukázněnosti, vojenskému vystupování, zodpovědnosti, týmové spolupráci, loajalitě k nadřízeným, vyjadřování úcty nadřízenému i sebeovládání. Jak poznamenal ve svém projevu plk. Mgr. Bc. Vít Černý z Útvaru policejního vzdělávání a služební příravy, účastníci kurzu byli jedni z nejlepších, kteří tento kurz dosud absolvovali. Za Velitelství výcviku- Vojenské akademie ve Vyškověpogratuloval policejním nováčkům náčelmík štábu plk. Ing. Jaroslav Medek, který stejně jako ředitel krajského ředitelství Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáš Kužel zdůraznil důležitost spolupráce Policie ČR a Armády ČR. Slavnostního vyřazení nových policistů se za Armádu ČR zúčastnil i náčelník Centra základní přípravy pplk. Ing. Jiří Studničný a velitel 2. výcvikové skupiny kpt. Bc. René Pašák. Za Policii ČR byl přítomen také ředitel Útvaru policejního vzdělávání a služební příravy plk. Mgr. Bc. Marek Adam nebo mjr. Ing. Pavel Štampach z Útvaru pro ochranu ústavních činitelů. Nechyběli ani ředitelé dalších krajských ředitelství a to Olomouckého a Pardubického kraje plk. Mgr. Tomáš Landsfeld a plk. Mgr. Petr Sehnoutka.

por. Mgr. Alice Musilová, 19.2.2016

 

Odkazy do noveho okna

IMG_0844

IMG_0844 

Detailní náhled

IMG_0853

IMG_0853 

Detailní náhled

IMG_0863

IMG_0863 

Detailní náhled

IMG_0871

IMG_0871 

Detailní náhled

IMG_0874

IMG_0874 

Detailní náhled

IMG_0879

IMG_0879 

Detailní náhled

IMG_0888

IMG_0888 

Detailní náhled

IMG_0894

IMG_0894 

Detailní náhled

IMG_0898

IMG_0898 

Detailní náhled

IMG_0913

IMG_0913 

Detailní náhled

IMG_0919

IMG_0919 

Detailní náhled

IMG_0927

IMG_0927 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem