Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Skvělá práce Toxi týmu

TRUTNOVSKO - Další z výrobců drog obviněni 

Policisté Služby kriminální policie a vyšetřování Trutnov v úterý 9. 7. 2012 po několika měsících  výborně odvedené práce zadrželi v Žacléři a jeho nejbližším okolí šest osob, které byly důvodně podezřelé z výroby a následného prodeje omamných a psychotropních látek. Jednalo se o výrobu soli metamfetaminu, kterou široká veřejnost více vnímá pod názvem pervitin. Tři ze shora uvedených osob byly ještě téhož dne po provedení výslechů propuštěny na svobodu, zbylá trojice skončila v policejních celách. Dva muže ze Žacléře a jednu ženu ze severu naší republiky policejní komisař po řádně provedeném šetření následující den obvinil ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na deset let.
Krátce po zadržení v té době ještě podezřelých osob došlo z důvodu řádného zajištění stop a zadokumentování případu k provedení několika domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor. Při uvedených prohlídkách byly zajištěny věci, které slouží k výrobě pervitinu, laboratorní sklo, chemické přípravky, injekční stříkačky s obsahem neznámých látek a sáčky s několika desítkami gramů bílého prášku a sušených rostlin. Všechny zajištěné látky byly z důvodu zjištění jejich původu odeslány k provedení identifikace na specializované pracoviště kriminalistických expertíz. Uvedené zkoumání by mělo s přesností určit, o jaké látky se jedná.
Z provedených výslechů zúčastněných osob navíc kriminalisté zjistili, že obviněná žena od našich severních sousedů na území našeho státu nedovoleně převezla na 13 tisíc tablet, ze kterých lze sůl metamfetaminu vyrobit. Vyrobený pervitin poté končil u zhruba dvou desítek uživatelů nejen na území našeho okresu.
Policejní komisař, který uvedený případ zpracovával, podal cestou státního zástupce trutnovskému soudu návrh na vzetí jednoho z obviněných do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově jeho návrh akceptoval a ve čtvrtek 12. 7. 2012 uvalil na obviněnou vazbu.
Na internetovém serveru Novinky.cz byl ve čtvrtek 16. 2. 2012 zveřejněn článek, ve kterém se autor vyjádřil k velkému nebezpečí, ke kterému při nelegální výrobě drog dochází. V článku je přímo uvedeno „vzhledem k vysokému riziku požáru či výbuchu kvůli nim přijdou o svůj domov nic netušící sousedé“.  
Policie České republiky tímto žádá všechny občany, kteří mají podezření, že v jejich domě či na jiném místě dochází k nelegální výrobě omamných a psychotropních látek, nechť tuto skutečnost ihned oznámí na linku 158.
nprap. Bc. Udo Ertner
25. 7. 2012

vytisknout  e-mailem