Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Skupina vyčerpaných uprchlíků - Migrace IV.

Jihočeští policisté ráno zadrželi skupinu uprchlíků ze Sýrie, osm dospělých cestovalo s jedenácti dětmi.  

V pořadí čtvrtý případ nelegální migrace řeší od šesté hodiny ranní specialisté odboru cizinecké policie jihočeského policejního ředitelství. Dnes ráno se na základě telefonického oznámení o pohybu podezřelé skupiny osob u Jenišova, na tuto oblast zaměřily policejní hlídky. Na silnici z Horní Plané na Černou v Pošumaví pak policisté zadrželi skupinu cizinců ze Sýrie.


Uprchlíci I
Cizinci vstoupili na území republiky v rozporu s právními předpisy, bez cestovních dokladů a povolení k pobytu. Policisté celou skupinu převezli na pracoviště cizinecké policie do Českých Budějovic. Zatím zjistili, že jde o čtyři rodiny ze Sýrie v počtu 19 osob, čtyři muži, čtyři ženy a jedenáct dětí.


Policisté vyčlenili pro celou skupinu zvláštní místnost, tak aby děti byly stále v přímém kontaktu s rodiči. Ve spolupráci s Charitou ČB zajistili značně vyčerpaným uprchlíkům základní nápoje a stravu a dětem také drobné hračky. Z dosud provedených výslechů je pravděpodobné, že tři příbuzné rodiny uprchly z regionů ovládaných a zničených bojovníky islámského státu.


Policisté osoby prověří v dostupných databázích a zahájí správní řízení. Jeho výsledkem bude pravděpodobně ukončení pobytu na území ČR.

mjr. Mgr. Bc.Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

13. srpna 2015

 

Odkazy do noveho okna

Charita pomahá

Charita pomahá 

Detailní náhled

Uprchlíci I

Uprchlíci I 

Detailní náhled

Uprchlíci II

Uprchlíci II 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem