Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Skryté nebezpečí nákupních zón

PRAHA VENKOV-JIH. Několik užitečných rad od policistů pro Váš bezpečný nákup v předvánočním čase. 

     V předvánočním čase je mnoho z nás zatíženo sháněním vánočních dárků a samozřejmě i pochutin na slavnostní štědrovečerní tabule. Bohužel se mezi námi vyskytuje i řada nepoctivců, kteří právě využívají nákupního zmatku a pohybu většího počtu zákazníků v lokalitách, kde se vyskytují větší obchodní centra. Proto, aby tento sváteční čas nebyl nerušen nějakou nepříjemnou událostí a těmto nenechavcům jsme nedali příležitost pro jejich nepoctivý zdroj obživy, je potřeba si připomenout několik užitečných rad.
  • Před odchodem do prodejny při ukládání věcí a zavazadel do úložného prostoru vozidla věnujte pozornost svému okolí na parkovišti. Zloděj si často vyhlédne svou oběť již při příjezdu.
  • Nikdy nenechávejte ve vozidle na viditelném místě cenné věci. Stejně tak buďte opatrní i při ukládání zakoupeného zboží z nákupního vozíku do zavazadlového prostoru vozidla. Volně odložené věci, kabelka, aktovka či peněženka na sedadlech uvnitř vozidla se během nestřeženého okamžiku mohou stát pro zloděje snadnou kořistí.
  • Při nákupu v prodejnách nenechávejte bez dozoru svoji kabelku volně položenou v nákupním vozíku. Dávejte pozor ve frontách a tlačenicích mezi zákazníky. Tohoto okamžiku využívají pohotoví kapsáři. Snadno z Vaší kapsy, kabelky odcizí peněženku či jiné cenné věci.
  • Při bezhotovostní platbě v obchodech dbejte zvýšené pozornosti při zadávání PIN, aby nedošlo k následnému zneužití Vaší platební karty. Nespouštějte jí po celou dobu transakce z dohledu a zkontrolujte si, zda Vám byla v pořádku vrácena.

vytisknout  e-mailem