Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Skončilo cvičení „Sektor Beskydy“

Policie České republiky prověřila postupy stanovené operačním plánem na úseku státní hranice v Moravskoslezském kraji. 

Velitel řídícího štábu dnes v 10.00 hodin ukončil součinnostní cvičení Policie České republiky a dalších bezpečnostních sborů, které odstartovalo včera v ranních hodinách doručením fiktivního opatření obecné povahy vládou České republiky, o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřní hranice a o zřízení a provozu registračního místa.

V rámci cvičení bylo simulováno sedm záchytů celkem 150 nelegálních migrantů na hraničních přechodech i zelené státní hranici. Všichni prošli kompletním registračním procesem v mobilním „hotspotu“ v Mostech u Jablůnkova, poslední z nelegálních migrantů (figurantů ze základní odborné přípravy Policie ČR) byl zaregistrován za deset hodin od zahájení činnosti „hotspotu“.

Prověřováno bylo také provozování registračního informačního systému a postupy Policie České republiky při registraci cizinců. I zde můžeme konstatovat, že spolupráce mezi složkami řádně plnila požadavky stanovené operačním plánem, tedy zaregistrovat za 24 hodin 300 migrantů.

Cílem tohoto cvičení bylo prověřit funkčnost operačního plánu v případě hrozby neoprávněného vstupu většího počtu migrantů na území České republiky. Po prvotním vyhodnocení je zřejmé, že pokud by v budoucnu nastala takováto hrozba, jsme připraveni plnit stanovené úkoly a spolupracovat s ostatními složkami, které jsou uvedené v operačním plánu.

Díky profesionálnímu přístupu policistů, hasičů, vojáků, celníků, příslušníků vězeňské služby i zdravotníků proběhlo cvičení bez komplikací.

Všem, kteří se podíleli na cvičení „Sektor Beskydy“ patří velký respekt a poděkování za skvěle odvedenou práci!

5. listopadu 2019
kpt. Hana Rubášová
tisková mluvčí PP ČR

kpt. Bc. Renata Grecmanová

tisková mluvčí ŘSCP

vytisknout  e-mailem