Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Školní rok začíná

Nad plynulým a bezpečným „přechodem školáků z prázdninového režimu do školního“ budou v týdnu od 3. do 7. září 2012 dohlížet policisté v celé České republice. 

Cílem akce je jednak zvýšený dohled nad bezpečností chodců v silničním provozu, zejména u vybraných základních škol a přilehlých přechodech pro chodce, a to v dopoledních hodinách v čase od 7:00 do 8:00 a v odpoledních hodinách v čase, který bude vyhodnocen jako rizikový. Dále realizace preventivních seminářů pro žáky vybraných základních škol v jednotlivých obcích a městech v průběhu měsíce září 2012. Při těchto preventivních aktivitách budou policisté základních útvarů, dopravní policisté a policejní preventisté zaměřovat svou pozornost na znalosti žáků v oblasti silničního provozu (pohyb po pozemních komunikacích, znalost základních dopravních značek, využívání bezpečnostních pásů ve vozidle, bezpečný pohyb na přechodu pro chodce atd.).
 
Součástí zářijové bezpečnostně preventivní akce bude realizace podzimního kola 6. ročníku celorepublikového projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“, kterou každoročně vyhlašuje Policejní prezidium České republiky. Koordinace projektu je v gesci preventivně informačního odboru ve spolupráci s ředitelstvím služby dopravní policie. Partnery projektu jsou Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR a BESIP.
 
Smyslem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu,  zejména při osvojování dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky a odbourávání mýtů o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce.
 
Více o projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ naleznete zde.
  
Jednotlivé výstupy z plánované akce budou v průběhu měsíce září 2012 zveřejňovány na www.policie.cz.
 
  
kpt. Mgr. Renata Šanderová
31. srpna 2012

vytisknout  e-mailem