Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Škody přesahují tři a půl milionu korun

DĚČÍN - Obviněný muž se k penězům dostal přes ženy ... 

Novodobý sňatkový podvodník

DĚČÍN - Děčínští policisté dvanáctého srpna letošního roku zahájili trestní stíhání proti čtyřiačtyřicetiletému muži žijícímu v Praze, t.č. učitele na  pražské základní škole. Ten se v současné chvíli potýká s následky zločinu podvodu, který mu v konečném důsledku kromě jiného může přinést i trest odnětím svobody na dvě léta až osm let. V rámci policejního prověřování vyšlo v uplynulých měsících najevo, že muž v období od března 2014 do ledna 2016 na různých místech České republiky navazoval účelové osobní vztahy s ženami ve snaze v nich probudit důvěru a později z nich vylákat finanční prostředky. Z jeho úst se linuly slova probouzející důvěru, nabídky k sňatku a ke zplození potomků, což vedlo oslovené ženy k touze pomoci. Pod různými záminkami (nemoc, úmrtí blízké osoby, dopravní nehoda zapůjčeného vozidla, vlastní selhání atd.) je žádal o poskytnutí finančních prostředků v různé výši. Dvě z dosud zjištěných zástupkyň něžného pohlaví jeho prosby vyslyšely a postupně mu nezávisle na sobě obstaraly finanční prostředky v celkové výši 3.676.800,- Kč. Obviněný se s ženami seznamoval prostřednictvím internetových seznamek.

Policisté nevylučují, že by oslovených žen v souvislosti s tímto případem mohlo být více a současné ztráty nemusejí být konečné. Pokud Vám tyto řádky připomínají vlastní příběh, který jste doposud nikde neoznámily a i Vás oslovil tento muž, učiňte tak nyní na nejbližší policejní stanici či na tísňové lince 158.

Kočárek našla našla

VARNSDORF - Varnsdorfští policisté začátkem letošního září začali pracovat na případu zmizení speciálního kočárku zn. Corzo. Nepostradatelný dopravní prostředek pro postiženou osobu v hodnotě 45.070,- Kč zanechala jeho majitelka volně odložený na chodbě činžovního domu ve Varnsdorfu, kde jej bohužel už sedmého září letošního roku dopoledne nenalezla. O pár hodin později obdržela od známé informaci, že kočárek se nachází před domem volně dostavený v Nemocniční ulici ve Varnsdorfu. Bohužel chyběla stříška a několik osobních věcí.  Po sečtení škod se částka nakonec ustálila na 8.300,- Kč. Nepříjemnost zdejší strážci zákona šetří s ohledem na přečin krádeže.

Požár auta v Kyjově

KRÁSNÁ LÍPA – Policisté z Krásné Lípy včerejšího dne ráno vyjížděli k požáru osobního automobilu v Kyjově. Krátce před sedmou hodinou ráno majitel zeleného vozu zn. VW Passat Variant  zpozoroval, že mu hoří přední polovina auta parkujícího před domem. Na místo vyjeli také hasiči a odborník na požáry. Podle prvotních zjištění se ukazuje, že požár byl založen zřejmě úmyslně. Ke zranění nedošlo. Škoda v současné chvíli dělá 26.500,- Kč. Policisté událost šetří s ohledem na možný přečin  poškození cizí věci.

Děčín, 12. září 2016 

nprap.  Petra  Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín
E-mail : krpulk.kr.pis.decin@pcr.cz
Tel.:  974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem