Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

„Škodovky“ jsou v kurzu zlodějů

ORLICKOÚSTECKO – Fabia a Octavia zmizely z parkoviště. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRV hledáčku zlodějů uvízla v noci na čtvrtek hned dvě zaparkovaná auta v České Třebové a Lanškrouně.

Třiatřicetiletá uživatelka osobního vozidla značky Škoda Fabia ho zaparkovala ve středu 1. listopadu 2017 v devět hodin večer, přibližně 30 metrů od křižovatky ulice Moravská na sídlišti Křib v České Třebové. Neznámý pachatel v noci překonal zajištění vozu a následně ho odcizil. Když to žena druhý den ve čtvrt na devět ráno zjistila, okamžitě se na nás obrátila s prosbou o pomoc. Zloděj majetkovou trestnou činností způsobil škodu ve výši 55 tisíc korun.

Podobný scénář se odehrál tu samou noc na parkovišti ulice B. Martinů v Lanškrouně. Tam pachatel v době od 1. listopadu 18:30 hodiny do 2. listopadu 06:00 hodiny odcizil uzamčený zaparkovaný osobní automobil značky Škoda Octavia. Majitel si škodu vyčíslil na 100 tisíc korun.

Po autech jsme ihned vyhlásili celostátní pátrání a pátráme i po pachatelích přečinu krádež. Pokud nám k případu můžete sdělit jakoukoliv informaci, přijmeme ji na lince 158 nebo na telefonních číslech 974 580 701 nebo 974 580 731.

V případě dopadení hrozí pachatelům vzhledem k výši škody trest odnětí svobody až pět let.

3. listopadu 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem