Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Sklepy mohou lákat zloděje

PŘÍBRAMSKO - Z 3. na 4. ledna vnikl zatím nezjištěný pachatel do sklepní kóje v ulici Hornických učňů v Příbrami 

a odcizil zde dva páry pánských bot, elektrickou pilu, přímočarou pilu a šampus uložený v krabici od stolní lampy. Vzniklá škoda byla stanovena na necelých pět tisíc korun.

Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou tyto objekty opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve sklepích potraviny, nářadí, kola, lyžařské vybavení či náhradní pneumatiky.

Předcházet těmto krádežím mohou občané tím, že si rozmyslí, co ve sklepní kóji zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro nenechavce žádnou velkou překážkou. Důležité je zejména řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům, a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout zloděje mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a včas upozorní policii na pohyb podezřelých osob v objektu.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
P ČR Příbram
5. leden 2018

vytisknout  e-mailem