Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Skákal po kapotě taxi a urážel řidičku

ZLÍNSKO: Za dva trestné činy mu hrozí dva roky vězení. 

Zlínští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci šestadvacetiletému muži ze Zlína, jež v polovině února skákal po kapotě cizího automobilu a kopal do dveří, čímž na vozidle způsobil škodu za minimálně dvanáct tisíc korun. V případě odsouzení by mohl tento výtržník strávit až dva roky za mřížemi.

Neuvěřitelný opilecký výstup zažila řidička vozidla taxislužby, která vezla svého zákazníka v dopoledních hodinách po ulici Kvítková v centru Zlína. Když najela na kruhový objezd, uviděla, že směrem k jejímu vozidlu jdou dva muži. Zastavila, aby jim umožnila přejít. Mladší z mužů ovšem přišel k vozidlu, které řídila, několikrát skočil na kapotu a poté opakovaně velkou silou otevíral a zavíral dveře od řidiče, přitom ji tahal za bezpečnostní pás a vulgárně ji napadal. Jeho kamarád ho od vozidla neustále odtahoval. Předtím, než společně odešli, stihl výtržník ještě několikrát kopnout do zadních dveří.

Policisté z prvosledové hlídky, kteří po pár minutách přijeli na místo, začali po mužích podle ženina popisu pátrat. Záhy je v centru města objevili a zjistili, že jsou značně podnapilí. Dechová zkouška ukázala u výtržníka hodnotu 2,65 promile alkoholu. Při výslechu si muž, který má v rejstříku trestů jeden záznam pro majetkovou trestnou činnost, ze svého jednání příliš nepamatoval, protože několik hodin předtím nepřetržitě konzumoval alkohol.

        

22. května 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem