Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

SK Slavia Praha a AC Sparta Praha v Edenu

Pražská policie chystá v souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním Fortuna ligy mezi celky SK Slavia Praha a AC Sparta Praha odpovídající bezpečnostní opatření. 

Na bezpečnostním opatření, jehož cílem je především bezproblémový průběh celé akce, se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, dopravní i cizinecké policie. Také členové antikonfliktního týmu, kriminalisté, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě kolegové z oddělení služební hipologie a kynologie. V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i několik desítek strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostního opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne.

Před začátkem fotbalového utkání a také po jeho skončení se budou v okolí stadionu s velkou pravděpodobností tvořit kolony, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy. Parkovací kapacity kolem stadionu nejsou neomezené, proto žádáme návštěvníky, pokud je to jen trochu možné, aby nechali svá vozidla doma, anebo využili  záchytná parkoviště na okraji metropole a v co největší míře využili městskou hromadnou dopravu.

Avizovaný pochod příznivců fotbalu, který by měl začít kolem čtvrté odpoledne z Václavského náměstí, doprovodí k branám stadionu policisté pořádkových jednotek společně s kolegy z antikonfliktního týmu. 

por. Mgr. Jan Rybanský - 23. září 2023

vytisknout  e-mailem