Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Šíření poplašné zprávy

DOMAŽLICKO - Kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže. Na svůj facebookový profil napsal nepravdivý příspěvek o šíření koronaviru. 

     Dne 18. března 2020 zahájili domažličtí kriminalisté trestní stíhání třicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu šíření poplašné zprávy. Muž na svůj facebookový profil napsal v souvislosti se šířením koronaviru nepravdivý příspěvek. Uvedl v něm, že v Horšovském Týně jsou tři lidé pozitivní na koronavirus a že prodavačka z jedné horšovskotýnské prodejny náhle omdlela, když seděla za pokladnou. Test prodavačky měl být taky pozitivní, stejně tak jejího manžela. Dále napsal, že každá surovina zakoupená v tomto obchodě byla v přímém kontaktu s touto prodavačkou. Tento příspěvek zveřejnil svým minimálně osmi stům přátelům a jejich přátelům.
     Tyto informace se však nezakládaly na pravdě. Svým příspěvkem obviněný způsobil vážné znepokojení obyvatel nejen Horšovského Týna. Výše uvedené navíc spáchal v době vyhlášeného stavu nouze, který byl vyhlášen Vládou České republiky. Za to mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. Obviněný je stíhán na svobodě.

por. Mgr. Dagmar Brožová
19. března 2020 

vytisknout  e-mailem