Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Silvestrovské oslavy (aktualizované zpravodajství)

KRAJ: Nejen v Brně posílíme výkon služby. 

     Silvestrovská noc byla z pohledu jihomoravské policie do půlnoci relativně klidná. Přijali jsme po celém kraji 105 různých oznámení, která se týkala fyzického napadání, drobných požárů a nespokojeností s odpalováním zábavní pyrotechniky.
     S přibývajícím množstvím požitého alkoholu se však po půlnoci situace výrazně změnila. Během hodiny přibylo dalších 40 oznámení a v šest hodin ráno jich bylo celkem 157. Mezi šestou hodinou večerní a šestou hodinou ranní to bylo tedy dohromady zhruba 260 oznámení. Za poslední tři roky přitom jejich počet nepřesáhl hodnotu 200. Pozitivní je alespoň to, že se vše obešlo bez vážných zranění a tragických událostí.
     K těm nejzávažnějším případům patří úmyslně založený požár na Hodonínsku před desátou hodinou večerní. Opilý muž tam v jedné obci zapálil hromadu textilu uvnitř pronajatého rodinného domu. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. V domě byl v tu dobu sám a po zadržení nadýchal v deset hodin večer 3,36 promile alkoholu. Nový rok pak přivítal v policejní cele. Způsobená škoda je asi pět tisíc korun.
     Další závažný případ, kterým se nyní zabýváme, se odehrál po půlnoci na Blanensku. Dva muži napadli jednoho muže, když je napomenul při odpalování pyrotechniky před bytovým domem. Jeden se po něm ohnal sekerou, čímž mu způsobil zranění na hlavě, a druhý jej ohrožoval plynovou pistolí. Zraněný muž byl po ošetření v nemocnici propuštěn do domácího léčení. Oba útočníky jsme zadrželi a nyní jsou v policejní cele.
     Na Blanensku také prověřujeme kauzu opilého mladíka. Čtrnáctiletý chlapec tam v jedné obci zřejmě upadl do bezvědomí po požití alkoholu a musel být hospitalizován v nemocnici v Brně.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, 1. ledna 2019

Vzhledem k tomu, že se blíží závěr roku a s ním spojené silvestrovské oslavy, budou v pohotovosti jako každoročně i jihomoravští policisté, kteří dohlédnou na bezpečnost a veřejný pořádek. Posílíme hlídky pořádkové služby zejména na rizikových místech v centrech měst. Do opatření se zapojí také dopravní policisté, kteří se zaměří na podnapilé řidiče, psovodi, kolegové ze speciální pořádkové jednotky i kriminalisté. Největší nápor slavících tradičně očekáváme v Brně, kde budeme zajišťovat bezpečnost ve spolupráci se strážníky. 

Při odpalování zábavné pyrotechniky postupujte s nejvyšší opatrností a podle návodu, ať nedojde ke zbytečnému neštěstí.

mjr. Pavel Šváb, 29.12. 2018

Odkazy do noveho okna

Brno - Silvestr 2018

Brno - Silvestr 2018 

Detailní náhled

Brno - Silvestr 2018

Brno - Silvestr 2018 

Detailní náhled

Brno - Silvestr 2018 (3)

Brno - Silvestr 2018 (3) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem