Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Silniční kontrola byla na počátku objasnění dvou krádeží

NĚMČICKO - Oba podezřelí zákon porušili už tím, že z lupu jeli autem. 

Z přečinu krádež podezírají němčičtí policisté dva muže ve věku 24 a 37 let. Tohoto skutku se měli společně dopustit 11. června tohoto roku krátce po poledni. V této době neoprávněně, po odstranění visacího zámku na bráně, vnikli do firemního areálu v obci na Prostějovsku. Z toho poté odcizili nejméně 10 kusů plechové střešní krytiny o délce 10 metrů. Tuto krytinu pak osobním automobilem převezli do jedné z prostějovských sběren.

Starší z mužů se o týden později vydal na stejné místo a čin, tentokráte sám, zopakoval. Při cestě do sběrny byl však kontrolován policisty, kteří v rámci osobní znalosti věděli, že muž byl v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již odsouzen i k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Při silniční kontrole navíc policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a provedenou zkouškou u něho zjistili přítomnost látky amphetamin. Tyto dopravní přestupky byly k dořešení postoupeny příslušnému správnímu orgánu.

Následným šetřením pak policisté zjistili původ naložených plechů i ostatní okolnosti obou případů. Celková výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena téměř na 14 tisíc korun. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení.

Oba muži se ke krádeži plechů doznali. Mladší z mužů navíc při první krádeži řídil vozidlo, přestože má vyslovený zákaz řízení až do dubna roku 2020.

Staršímu z mužů za jeho dopravní přestupky hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin krádež, s přihlédnutím k recidivě, hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Mladší muž je podezřelý také z přečinu krádež, ale navíc z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za ty mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

por. Mgr. František Kořínek

6. srpna 2018

vytisknout  e-mailem