Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Silnice mezi Haluzicemi a Lipovou bude opět uzavírána

ZLÍNSKO: Práce na ohledání druhého epicentra exploze pokračují. 

Od čtvrtka 1. listopadu bude opět uzavírána silnice mezi Haluzicemi a Lipovou z důvodu pokračování ohledání místa druhého epicentra výbuchu ve Vrběticích, které bylo z hlediska bezpečnosti přerušeno po dobu měsíce října. Důvodem byly práce na pyrotechnickém průzkumu a plošném pyrotechnickém sběru, které probíhaly ve velké blízkosti epicentra.

Pyrotechnická služba Policie České republiky stanovila bezpečnostní perimetr od epicentra exploze ve vzdálenosti 1 000 metrů. V měsíci říjnu probíhal hloubkový pyrotechnický průzkum a plošný sběr na hranici 500 metrů a blíže k epicentru, z tohoto důvodu rozhodl velitel zásahu práce na ohledání druhého místa výbuchu na měsíc přerušit. Nalezeny byly stovky munice, která byla buď likvidována v trhací jámě ve Vrběticích, nebo převezena do Vojenského újezdu Libavá.

Silnice mezi Haluzicemi a Lipovou bude od 1. listopadu uzavírána v době od 7.30 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin. Uzavírání provozu části výše uvedené pozemní komunikace bude realizováno každodenně, s možností operativních úprav doby uzavření v intencích výše uvedených časů.

Složky integrovaného záchranného systému opět umožní v době uzavření silnice průjezd autobusových spojů, které jsou uvedeny v aktuálním dopravním řádu. Uzávěra komunikace bude zřetelně označena dopravními značkami a dopravní policisté budou dohlížet na jejich dodržování. V této souvislosti mohou občané využívat telefonní linku 974 666 555.

31. října 2018, mjr. Mgr. Lenka Javorková

VrběticeVrbětice

vytisknout  e-mailem