Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Sídlo územního odboru

Region spadající do kompetence Policie České republiky, Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, Územní odbor Trutnov leží na východní straně našich nejvyšších hor - Krkonoš. Sever celého území tvoří hranice s Polskem, na západní straně sousedíme s Územním odborem Jičín, na jižní straně s Územními odbory Hradec Králové a východní část hranice tvoří Územní odbor Náchod.

Trutnovský region

Okresní ředitelství PČR Trutnov3.jpg Policie Trutnov
 patří díky policejní práci mezi nejbezpečnější lokality v rámci České republiky. Nedochází zde k žádným závažnějším excesům v trestně právní rovině. Násilná kriminalita je zde díky práci všech policejních složek pod skutečnou kontrolou a vykazuje i vysokou objasněnost. Obdobně je tomu i u trestné činnosti majetkové a hospodářské.
Krkonoše jsou turistickou destinací, která je silně vyhledávaná nejenom tuzemskou klientelou. Tento fakt s sebou logicky přináší zvýšený počet koncentrace osob páchajících specifickou trestnou činnost. Jedná se především o majetkové delikty (krádeže luxusních motorových vozidel a lyžařského vybavení). 
Jediný možný a účinný způsob, jak přímo předcházet této trestné činnosti, je využití výborné místní a osobní znalosti sloužících policistů. Ti úzce spolupracují s hoteliéry, provozovateli vleků, penzionů, ale i parkovišť. Naší snahou je tedy dostatečně včas a s předstihem informovat návštěvníky hor o možných rizicích. Přenést tak na ně jejich díl spoluzodpovědnosti za jejich majetek. Jsou to otázky místa a způsobu parkování luxusních vozů, dále bez dohledu odložené sportovní vybavení, či osobní věci například v restauračních zařízeních. Dvojnásob zde platí staré přísloví, že příležitost dělá zloděje.  
Trutnovská policie každý rok zpracovává výroční zprávu o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku, se kterou je veřejnost seznamována prostřednictvím médií a to i regionálního charakteru. Na jejím základě jsou stanoveny vždy nejzávažnější  problémy vyžadující mimořádnou pozornost. K těmto prioritám náleží zejména závažná hospodářská kriminalita, jakékoliv projevy extremismu a xenofobie, protiprávní jednání v oblasti omamných a psychotropních  látek, kriminalita  mládeže, loupeže, krádeže vloupáním a krádeže aut a věcí z nich. V neposlední řadě porušování pravidel provozu na  pozemních komunikacích.




Adresa:
Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje
Územní odbor
Roty Nazdar 497                                   
541 11  TRUTNOV                                  

vytisknout  e-mailem