Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Seznamka se prodražila

BŘECLAVSKO: Ženu jsme obvinili z podvodu. 

Břeclavsko - O tom, že se někdy policisté setkávají s opravdu důvěřivými lidmi, svědčí případ, který se začal rozvíjen na sociální síti. Vše začalo tím, že se dvaapadesátiletý muž seznámil na Facebooku s neznámou ženou. Pustili se spolu do komunikace a postupně se muž do své nové přítelkyně zamiloval. Sdíleli si svoje pocity a žena zanedlouho známosti zneužila. Zkusila svého nového přítele požádat o finanční pomoc. Nejdříve se jednalo o menší částky, ale pak mu psala, že je ve finanční tísni, a potřebuje větší výpomoc. Muž jí vyhověl a opravdu jí začal peníze na účet posílat.  Dokonce jí poskytl přístupové údaje ke svému internetovému bankovnictví.

Zamilovaný příběh nakonec neměl šťastný konec. Muž poznal, že naletěl podvodnici a oznámil případ policii. Ukázalo se, že žena vystupovala pod falešným profilem a její  přítel nebyl její jedinou novou známostí. Rozehraných vztahů měla více. Kriminalistům se podařilo odhalit, že se jedná o osmadvacetiletou ženu ze Zlínského kraje a obvinili ji z trestného činu podvodu, za který jí hrozí odnětí svobody až na dvě léta.

Na závěr bychom chtěli zdůraznit několik důležitých zásad. Nevěřte všemu, co je na sociálních sítích uveřejněno! Při komunikaci s neznámým člověkem buďte zvlášť obezřetní! Neposílejte peníze někomu, koho ve skutečnosti vůbec neznáte! Chraňte si svá přístupová hesla na sociálních sítích, zejména u internetového bankovnictví!

por. Mgr. Kamila Haraštová, 18. ledna 2018

vytisknout  e-mailem