Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Seznámení skončilo krádeží

Policisté z místního oddělení Pankrác a oddělení hlídkové služby Praha I vypátrali do třech hodin podezřelého z krádeže v hotelovém pokoji. 

V sobotu se dvojice seznámila přes seznamovací portál a ještě ten den si domluvili schůzku v hotelovém pokoji na pražském Vyšehradě, kde spolu strávili večer. Následně dle slov poškozeného oba usnuli a v momentě, kdy se cizinec probudil, zjistil, že byl okraden. Podezřelý mu z pokoje odcizil osobní doklady, hotovost, tři platební karty, osvědčení od registraci vozidla, dvoje tenisky, mikinu a hodinky za více než 60 tisíc korun.

Policisté z místního oddělení Pankrác, kteří přijali od padesátiletého cizince oznámení o krádeži, operativním šetřením zjistili, že by se podezřelý mohl nacházet na Václavském náměstí. Díky výbornému popisu ho tam vypátrali policisté z oddělení hlídkové služby Prahy I. Podezřelý měl na sobě jak hodinky poškozeného, tak jeho mikinu a tenisky. Při prohlídce u něj nalezli i další odcizené věci.

Policisté třiadvacetiletého muže omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Případ je vedený ve zkráceném přípravném řízení a podezřelý je stíhán na svobodě.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 16. 6. 2023

vytisknout  e-mailem