Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Šetříme tři vloupání v jednom dni

ZLÍNSKO: Byt, hostinec, církevní objekt. 

Hned tři vloupání šetří po včerejšku zlínští kriminalisté ve spolupráci s policisty z příslušných obvodních oddělení. Zda spolu tato vloupání vzájemně souvisí, policisté prověřují.

K prvnímu z nich došlo již v neděli ráno v centru Zlína, oznámení jsme přijali v pondělí ráno. Neznámý muž se vloupal do budovy církevního objektu, odkud odcizil příruční pokladnu s finanční hotovostí asi 800 korun a notebook v ceně 1000 korun.

Další vloupání do budovy zjistila žena, která provozuje v obci u Otrokovic pohostinství. Když v neděli večer odcházela, všechno bylo v pořádku. Ráno uviděla, že se někdo vloupal dovnitř, zavolala proto policii. Policisté zjistili, že zloděj vnikl dovnitř sklepním oknem, z pohostinství odcizil notebook a rozbil tři automaty na žvýkačky, odkud odcizil finanční hotovost. Celková škoda dosud nebyla vyčíslena.

K poslednímu pondělnímu vloupání došlo během dne v bytě na menším sídlišti ve Zlíně. Neznámý pachatel se vloupal do bytu, odkud odcizil převážně zlaté a stříbrné šperky a menší finanční hotovost. Celkovou škodu majitelé odhadli na téměř deset tisíc korun.

Všechna vloupání policisté prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což pachateli v případě jeho dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Vloupání do bytu policisté šetří navíc jako trestný čin porušování domovní svobody se stejnou trestní sazbou.

18. února 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem