Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Setkání v Hořicích

JIČÍNSKO - V klubu PoHoDa se povídalo o kyberšikaně a trestní odpovědnosti 

Ve čtvrtek 2. února odpoledne přijal pracovník Preventivně informační skupiny Jičín pozvání do nízkoprahového klubu PoHoDa v Hořicích. Posláním tohoto zařízení je především pomáhat dětem a mládeži, zasaženými nebo ohroženými společensky negativními jevy, kterým nabízí svoje služby.
Klienti klubu měli již v minulosti možnost navštívit policejní budovu v Jičíně, kde se také dozvěděli různé zajímavosti z každodenní práce strážců zákona.
Tentokrát se preventista s vedoucí nízkoprahového zařízení domluvil na besedě o nebezpečí virtuální komunikace a trestní odpovědnosti mládeže. Posluchače hlavně upozornil na možná rizika neuváženého zveřejňování osobních údajů. Věnoval se i problematice zneužívání mobilního telefonu a internetu, kdy útočník využívá zdánlivou anonymitu virtuálního prostředí k pomlouvání, zesměšňování, urážení a ovlivňování vyhlédnuté oběti.
Právě na takové projevy protiprávního jednání se preventista zaměřil ve výkladu o možné trestní odpovědnosti agresorů z řad mládeže. Následně posluchačům vysvětlil i postihy, které v těchto případech útočníkům hrozí.
 
Více informací na: www.seznamsebezpecne.cz
                                 www.e-bezpeci.cz

Partneři: http://www.kr-kralovehradecky.cz/

por. Bc. Petr Janda
03. 02. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

02. 02. PoHoDa Hořice 

Detailní náhled

Jičínsko

02. 02. PoHoDa Hořice 

Detailní náhled

Jičínsko

02. 02. PoHoDa Hořice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem