Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Setkání s žáky ve Vrchotových Janovicích

BENEŠOVSKO – Jak co nejbezpečněji pracovat v kyberprostoru se dozvěděli žáci druhého stupně. 

V minulém týdnu proběhlo setkání žáků ZŠ a MŠ Vrchotovy Janovice s policistkou z oddělení tisku a prevence. V dnešní době člověk, ať už k pracovním či soukromým aktivitám, potřebuje virtuální prostředí. Bez počítače, telefonu a jiné elektroniky, kde můžeme fungovat online, si  dnes málokdo dokáže představit život. Na různých sociálních sítích o sobě prozrazujeme leckdy více, než je zdrávo. Seznamujeme se s lidmi. Ale umí být každý bezpečně online? Jak se chovat a pracovat ve virtuálním světě co nejvíce obezřetně si žáci druhého stupně vyslechli v jedné vyučovací hodině.

Kyberprostor se nesmí podceňovat. Pro lepší pochopení, jaké nástrahy na nás můžou v tomto světě čekat, studenti shlédli několik názorných videí. Zjistili, jak co nejefektivněji zabezpečit sociální sítě. Jak je využívat s co nejmenšími riziky. A když už se stanou obětí nějakého protiprávního jednání, jak postupovat. Virtuální prostředí může sloužit jako nástroj pro kyberšikanu. Z tohoto důvodu bylo okrajově žákům připomenuto téma tradiční šikany. Následně jim byly upřesněny rozdíly mezi šikanou a kyberšikanou a  trestní odpovědnost v případě páchání této trestné činnosti.

Žáci velmi dobře spolupracovali. Bylo vidět, že v online světě se sami dobře vyznají. Připomínat jim však zásady bezpečného chování při využívání internetu je v dnešní době velmi důležité.

prap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
29. ledna 2018

vytisknout  e-mailem