Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Setkání s občany v Žereticích

JIČÍNSKO - Bezpečná pravidla chování při setkání s cizím člověkem 

Stále se opakují případy, kdy se nejrůznější zloději a podvodníci zcela cíleně zaměřují na naše starší spoluobčany. Často se stává, že senior snáze uvěří vymyšleným legendám, které jsou pouhou zástěrkou skutečného záměru podvodníka, jehož cílem je nešťastníka připravit nejčastěji o peníze a cennosti.  

Aby k takovým nepříjemným událostem docházelo pokud možno co nejméně, pořádají jičínští policisté, ve spolupráci s představiteli měst a obcí, preventivní besedy a přednášky. Jedno z takových setkání se uskutečnilo v sobotu 4. srpna v Žereticích.

Pravidelné odpolední posezení seniorů navštívil pracovník Preventivně informační skupiny Jičín a policistka Obvodního oddělení Jičín. Sál místního hostince obsadily přes tři desítky občanů, které preventista seznámil s nejčastěji používanými praktikami podvodníků. Upozornil přítomné na nutnost zavřených a uzamčených dveří. Je to také jedno ze základních pravidel bezpečného chování. Vyvarujeme se tak situaci, kdy se nám neznámý člověk neočekávaně objeví za zády přímo v domě. Za zavřenými dveřmi se také lépe daří odmítnout nezvaného návštěvníka.

Ve druhé části besedy přítomná policistka varovala před případy, kdy zákazníci obchodních domů neuváženě odkládají svoje kabelky do nákupních košíků, kde je nechávají na různě dlouhou dobu bez dozoru. Že takové neopatrnosti dovedou zloději okamžitě využít, zjistí poškozený většinou až u pokladny při placení.

Mnoho dalších cenných rad a doporučení našli senioři také v preventivních materiálech, které jim strážci zákona rozdali v průběhu přednášky. Nezapomnělo se ani na bezpečnost chodců v silničním provozu, kdy přítomní obdrželi nákupní látkové tašky s reflexním pruhem, které policisté účastníkům setkání předali od regionálního zástupce BESIPu.
por. Bc. Petr Janda
06. 08. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

4. 8. Žeretice 

Detailní náhled

Jičínsko

4. 8. Žeretice 

Detailní náhled

Jičínsko

4. 8. Žeretice 

Detailní náhled

Jičínsko

4. 8. Žeretice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem