Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Setkání s občany v Horní Nové Vsi

JIČÍNSKO - Podvodníci se pokoušejí seniory oklamat různými způsoby 

Jičínští policisté uvítají každou příležitost, kdy mohou spoluobčany preventivně upozornit na až neuvěřitelnou drzost nejrůznějších podvodníků, kteří se je pokoušejí pod smyšlenými legendami připravit nejčastěji o cennosti a peníze. Proto také rádi přijali pozvání na setkání občanů se zdravotním postižením v obci Horní Nová Ves, které se konalo v pátek 30. března v místní restauraci.

Téměř stovka účastníků pozorně poslouchala rady a doporučení pracovníka Preventivně informační skupiny Jičín, který je varoval před nejčastěji používanými smyšlenými legendami nepoctivců. Bohužel v mnoha případech se jim stále daří důvěřivé seniory oklamat a následně připravit o majetek.

Preventistu ve výkladu průběžně doplňoval také územně odpovědný policista z Obvodního oddělení Nová Paka, který se také zaměřil na místní záležitosti veřejného pořádku. K této problematice se vztahovaly i mnohé dotazy. Strážci zákona pro občany připravili i preventivní letáčky s dalšími důležitými informacemi.

Nezapomnělo se ani na bezpečnost seniorů v silničním provozu. Od regionálního zástupce BESIPu policisté pro občany přivezli také reflexní pásky a tašky, které za šera a tmy zaručí jejich zviditelnění zejména pro řidiče motorových vozidel.
por. Bc. Petr Janda
02. 04. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

30. 3. Horní Nová Ves 

Detailní náhled

Jičínsko

30. 3. Horní Nová Ves 

Detailní náhled

Jičínsko

30. 3. Horní Nová Ves 

Detailní náhled

Jičínsko

30. 3. Horní Nová Ves 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem