Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Setkání s dětmi z příměstského tábora v Benešově

BENEŠOVSKO- V rámci preventivního programu si zopakovaly dopravní problematiku, vyzkoušely alkoholové a drogové brýle a viděly policejní výstroj, výzbroj a techniku. 

Tak jako minulý rok také letošní léto policejní preventistky navštívily děti, které si prázdniny užívaly v jednom z příměstských táborů ve městě Benešov. Společně se středočeským  koordinátorem BESIPu,  panem Miroslavem Poláchem, a policisty z benešovské prvosledové hlídky pro holky a kluky připravily preventivní program. Ten se letos odehrával venku, jelikož počasí bylo slunečné a příznivé. V rámci velikého počtu dětí byly vždy utvořeny dvě skupiny.

První skupina šla nejprve na stanoviště, kde se jí ujal koordinátor BESIPu. Zde se děti dozvěděly cenné rady a informace z oblasti dopravy. Připomněly si, jak se bezpečně chovat v případě, že jsou účastníky silničního provozu. Zopakovaly si základní pravidla, která musejí dodržovat, pokud jsou v pozici chodce nebo cyklisty. Důležitou součástí besedy bylo také využití reflexních prvků a doplňků, které používáme proto, abychom na silnici a v její blízkosti byli dostatečně a včas vidět. Děti pozorně poslouchaly a nebály se ani doplňujících otázek. Za svou spolupráci a bystrost je po přednášce pan Polách vždy odměnil omalovánkami s dopravní tematikou a reflexními přívěsky.

Druhé skupince dětí se věnovaly policejní preventisky. Zde si holky i kluci mohli vyzkoušet tzv. alkoholové a drogové brýle, tedy brýle, které simulují opilost a vnímání prostoru pod vlivem omamných a psychotropních látek. Zhruba po dvaceti minutách se skupinky dětí na stanovištích vyměnily. Ti, co byli na dopravní besedě, šli k preventistkám a skupinka od preventistek přecházela na besedu. Pro vyplnění volného času mezi přesunem na stanoviště sloužilo pro děti veliké pexeso. Díky tematice dopravních značek si také na tomto odpočinkovém a zábavném stanovišti osvojovaly dopravní pravidla.

Na závěr za dětmi přijeli policisté z benešovské prvosledové hlídky. Děti si policisty nadšeně prohlížely a zároveň poslouchaly popis jednotlivé výstroje, výzbroje a techniky, která je nezbytnou součástí každého policisty. Vyzkoušet si potom mohly například helmu na hlavu, taktickou vestu nebo policejní štít. Velikou pozornost přitahovalo policejní vozidlo. I to si mohli malí nadšenci prohlédnout, a to jak zvenku, tak i zevnitř. Děti byly po celou dobu preventivního programu velice šikovné a s nadšením se zapojovaly do praktických ukázek. Celkově byla v rámci letních prázdnin atmosféra velice uvolněná a přátelská.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
27. srpna 2019

Odkazy do noveho okna

Foto č. 1

Foto č. 1 

Detailní náhled

Foto č. 2

Foto č. 2 

Detailní náhled

Foto č. 3

Foto č. 3 

Detailní náhled

Foto č. 4

Foto č. 4 

Detailní náhled

Foto č. 5

Foto č. 5 

Detailní náhled

Foto č. 6

Foto č. 6 

Detailní náhled

Foto č. 7

Foto č. 7 

Detailní náhled

Foto č. 8

Foto č. 8 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem