Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Setkání na dopravním hřišti

JIČÍNSKO - Tradiční prázdninová spolupráce policistů s mateřským centrem Kapička 

Tradiční prázdninová spolupráce jičínských policistů s mateřským centrem Kapička pokračovala i v letošním roce.

Společné setkání si domluvili na čtvrtek 9. srpna, kdy se v dopoledních hodinách zaplnilo dopravní hřiště v Jičíně začínajícími cyklisty a jejich rodičovským doprovodem. Ti nejmenší si přivezli plastové motorky a různá odstrkovala, se kterými se nejprve proháněli po dopravním hřišti.Jejich starší kamarádi si vyzkoušeli jízdu zručnosti pod dohledem dopravních policistů, kteří se na chvíli změnili v rozhodčí a startéry soutěží.

Po změně stanovišť se mezi značkami cvičné komunikace už více dbalo na dodržování základních pravidel silničního provozu. Preventista nejdříve se staršími cyklisty opakoval dopravní značky a vysvětlil několik dopravních situací, které v průběhu výuky následně účastníci samostatně řešili při jízdě.

Křižovatka, řízená policistou, se stala ze začátku drobným problémem. Po chvilce již ale nevznikaly žádné kolizní situace a děti se přesně řídily pokyny policisty. 

Za předvedené výkony dostali na závěr malou odměnu všichni účastníci dopoledního setkání. Před odjezdem strážců zákona si malí zvědavci ještě se zájmem prohlédli služební vozidlo a jeho vybavení.

Fotogalerie ZDE:
Loňské prázdninové setkání

por. Bc. Petr Janda
10. 08. 2012

vytisknout  e-mailem