Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Setkání institucí a iniciativ po sobotní tragédii v Brně

KRAJ: Všichni se shodli na nutnosti boje proti dezinformacím. 

Dnes se na půdě krajského ředitelství konalo setkání mezi zástupci neziskových organizací, romské komunity, vládních zmocněnkyní pro lidská práva i pro záležitosti romské komunity, ukrajinské iniciativy pro jižní Moravu či zástupců města a kraje.

Ve velmi konstruktivní atmosféře se všichni shodli na stejném vnímání situace ve smyslu ojedinělého incidentu s tragickými následky. Napětí je živeno zejména dezinformacemi na sociálních sítích a následně v mediálním prostoru. Zástupci policie opakovaně ujistili všechny zúčastněné o standardním vyšetřování a účastníci setkání jim naopak vyslovili v tomto směru plnou důvěru. Okomentovali jsme také nezměněnou bezpečnostní situaci a zkonzultovali postup při organizaci neformálního pietního aktu namísto zrušené sobotní demonstrace. Obě vládní zmocněnkyně mimo jiné odsoudily princip kolektivní viny a zneužívání tragédie dílčími zájmovými skupinami, jejichž snahou je šíření nenávisti a rozdělení společnosti.

Ředitel Brno Teamu zdůraznil, že v sobotu půjde o pietu a dopředu vyzval všechny, kteří by chtěli na místo dorazit s jiným úmyslem, aby vůbec nechodili. Zástupkyně ukrajinské komunity také vyjádřila soustrast pozůstalým a nastínila kroky, které bude podnikat proti dezinformátorům.

Společným cílem všech je stabilizace situace a posílení vzájemných vztahů.

mjr. Pavel Šváb

Odkazy do noveho okna

SETKÁNÍ02

SETKÁNÍ02 

Detailní náhled

SETKÁNÍ03

SETKÁNÍ03 

Detailní náhled

SETKÁNÍ05

SETKÁNÍ05 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem