Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Setkání dětských domovů

V sobotu dne 10. října 2009 se pod patronátem Policie České republiky Místní oddělení policie Karlín uskutečnil v Dolních Počernicích již X. ročník Memoriálu Lucie Hanušové. Této akce se zúčastnilo 120 dětí a 30 pedagogických pracovníků z 29 dětských domovů z celé České republiky. Dětský domov v Dolních Počernicích připravil pro všechny jeho návštěvníky řadu sportovních a zájmových disciplín.  

Místní oddělení Karlín v rámci Community policing na této akce prezentovalo pracovní činnost jednotlivých složek Policie České republiky s ukázky jednotlivých oddělení a služeb Policie České republiky.
 
Děti a pedagogičtí pracovníci dětských domovů byli z ukázek a praktické činnosti policistů nadšeni. Na místě byla policisty z Oddělení služební kynologie, Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, předvedena ukázka výcviku, poslušnosti a zákroků služebních psů. Velký úspěch měla rovněž Pyrotechnická služba Policejního prezidia Policie České republiky, která na místo dovezla dálkově ovladatelného robota určeného ke zneškodnění nástražných výbušných systémů. Pracovník Oddělení kriminalistické techniky Obvodního ředitelství policie Praha III připravil na prostranství fiktivní místo činu a ukázal přítomným dětem jednotlivé činnosti práce této služby. Policisté z Dopravního inspektorátu Obvodního ředitelství policie Praha III se postarali o ukázku služebního vozidla a obsluhy výstražného světelného a zvukového zařízení.  
 
Policisté z Místního oddělení Karlín ve spolupráci s Preventivně informačním oddělením Obvodního ředitelství policie Praha III se postarali o ukázku daktyloskopie a zejména se podíleli na preventivním působení a přerozdělování propagačních materiálů a drobných dárků pro děti z dětských domovů. Historický nádech na akci přinesl policista z Preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, který se na místo dostavil v prvorepublikové uniformě Pražského četnictva. Na připraveném dopravním hřišti pro děti a při zajištění dopravy v blízkosti místa konání výborně s organizátorem spolupracovali strážníci Městské policie hlavního města Prahy.
 
Toto byla již druhá akce Místního oddělení Karlín ve spolupráci s Dětským domovem v Dolních Počernicích, která měla za cíl především preventivně působit na děti umístěné do péče dětských domovů, a ukázat, že Policie České republiky není pouze represivní složkou, jak je mnohdy poukazováno.
 
 npor. Bc. Zdeněk Fejfar
   vedoucí MOP Karlín
 
Fotogalerie

vytisknout  e-mailem