Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Šest řidičů bouralo

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté včera vyjížděli k šesti dopravním nehodám. 

Dopravní policisté během včerejšího dne vyjížděli k celkem šesti dopravním nehodám. Řidiči začali bourat hned od rána. V šest hodin zastavila provoz na trase Staré Město - Huštěnovice srážka autobusu a Octavie. Řidič autobusu, který jel od Huštěnovic, chtěl odbočit na Staré Město. Bohužel nedal přednost v protisměru jedoucí Octavii. Tím došlo ke srážce, při které nebyl naštěstí nikdo zraněn. U obou řidičů byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda je předběžně odhadnuta na dvě stě padesát tisíc korun. Po dobu šetření této dopravní nehody, byl provoz na silnici řízen policisty.

O několik minut později srazil šestadvacetiletý řidič Felicie třiašedesátiletého chodce. Stalo se tak v Bojkovicích na parkovišti v ulici Podhájí. Řidič zřejmě muže přecházejícího zleva doprava přehlédl a srazil ho. Muž utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice. Tato nehoda je nadále v šetření.

Dostatečnou vzdálenost za zastavujícím VW Sharanem nedodržel třiasedmdesátiletý řidič Citroënu. Následkem toho do něj narazil. Stalo se tak na křižovatce v Kunovicích v odbočovacím pruhu na Uherský Brod. Nehoda se obešla bez zranění. Dechová zkouška vyšla u obou řidičů negativní. Při kontrole dokladů nepředložil řidič Citroënu platný doklad o zdravotní způsobilosti. Škoda na autech se vyšplhala na sto dvacet pět tisíc korun. Viníka nehody čeká řízení na odboru dopravy.

Po osmé hodině ráno projížděl dvaadvacetiletý řidič nákladního auta Uherským Brodem. Při odbočování z ulice Zátiší směrem k hlavní křižovatce se plně nevěnoval řízení. Proto ani nezaznamenal, že mu v zatáčce vybočil přívěs, který poté zachytil o zaparkovanou Octavii. Aniž by si tohoto střetu všiml, pokračoval dál v jízdě. Policisté později za pomoci náhodného svědka řidiče dohledali. Za porušení pravidel silničního provozu mu uložili blokovou pokutu. Přestupku se dopustil i řidič Octavie. Parkoval totiž na chodníku.

Čtyřistatisícová škoda vznikla při nehodě, která se stala krátce před polednem v ulici Tovární ve Starém Městě. Při odbočování na Velehrad nedal řidič Fordu přednost protijedoucímu VW Passatu, který jel od Zlína. I tato nehoda se obešla bez zranění.

Poslední nehodu řešili policisté pár minut po poledni v Uherském Hradišti. Řidič Mazdy si při parkování nevšiml, že zachytil o vedle stojící Fabii. Tady byla škoda podstatně menší a to čtyři tisíce. Viníkovi nehody byla udělena bloková pokuta.

23. ledna 2015, por. Bc. Milena Šabatová


 

Odkazy do noveho okna

nehoda autobusu

nehoda autobusu 

Detailní náhled

nehoda autobusu1

nehoda autobusu1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem