Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Sériový žhář dopaden

Pražští kriminalisté dopadli sériového žháře, který od července letošního roku terorizoval obyvatele Jižního Města. 

Podle policie má 22letý muž na svědomí nejméně 25 požárů se škodou přesahující 2,5 milionu korun. Jednotlivé případy kriminalisté dali do souvislosti záhy a to díky stejnému způsobu provedení. Mladý muž trestnou činnost páchal výhradně ve večerních a nočních hodinách, kdy se specializoval téměř výhradně na zaparkované automobily.
 
V srpnu letošního roku založil požár na společné chodbě jednoho z poschodí domu v ulici V Jezírkách, kdy zapálil matrace. V důsledku jejich zahoření došlo k následnému zahoření elektroinstalace a dalšího vybavení domu. Svým jednáním tehdy pachatel přímo ohrozil obyvatele domu, kteří museli být evakuováni. Čtyři nájemníci skončili kvůli zdravotním komplikacím v rukou lékařů.
 
Poslední útok v listopadu letošního roku se stal žháři osudným, policisté jej zadrželi přímo na místě činu. Pachatel se kriminalistům doznal, přičemž výčet jeho trestné činnosti bude mnohem větší. Přihlásil se celkem k 51 obdobným případům, z nichž některé jsou z let 2003 a 2004. Prokazování další trestné činnosti tak bude předmětem následujících týdnů a měsíců.  
 
Vyšetřovatel mladého muže obvinil z trestného činu poškození cizí věci a obecného ohrožení a vypracoval podnět k návrhu na vzetí do vazby. Obviněný však nakonec neskončil ve vazební věznici, ale v psychiatrické léčebně. Obvodní soud v Praze 4 muži nařídil ústavní léčbu. Orgány činné v trestním řízení tak nyní čekají na vypracování příslušných znaleckých posudků, v nichž se odborníci budou věnovat zejména otázkou příčetnosti pachatele.
V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od tří do osmi let.
 
mjr. Bc. Andrea Zoulová -  13.12.2011
 
 
Odkazy do noveho okna

žhář1

žhář1 

Detailní náhled

žhář2

žhář2 

Detailní náhled

žhář3

žhář3 

Detailní náhled

žhář4

žhář4 

Detailní náhled

žhář5

žhář5 

Detailní náhled

žhář6

žhář6 

Detailní náhled

žhář7

žhář7 

Detailní náhled

žhář8

žhář8 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem