Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Série loupeží skončila

Mladoboleslavští kriminalisté v pondělí odpoledne zadrželi lupiče 

Od února spáchala trojice mužů několik závažných trestných činů v Mladé Boleslavi. K první loupeži ve dvojici došlo v Mladé Boleslavi začátkem března. Dva muži ve věku dvaatřicet a osmadvacet let přepadli v jednu hodinu v noci v ulici U Stadionu dvojici mladších mužů. Jednoho z mužů donutili kleknout a druhého fyzicky napadli a následně mu odcizili věci za tři tisíce korun. Poraněný muž musel být po útoku hospitalizován v nemocnici.
            Dvaatřicetiletý muž páchal podobnou trestnou činnost již dříve. 15. února před půlnocí vyhrožoval v Krátké ulici v Mladé Boleslavi sedmnáctiletému mladíkovi, že pokud mu nedá telefon v hodnotě sedmnáct tisíc korun, ublíží později jednomu z členů jeho rodiny. Pohrůžkou násilí telefon získal. 11. března se s dalším společníkem vloudil do čekárny kadeřnického salonu v Mladé Boleslavi a z šatní skříňky tam odcizil kabelku s doklady a klíči od vozidla Škoda Fabia. To následně se společníkem z nedalekého parkoviště odcizili a způsobili škodu téměř dvě stě tisíc korun. V posledním zadokumentovaném případě odcizil 9. dubna ze skladu jedné z prodejen v obchodním centru na třídě Václava Klementa dámskou kabelku s platební kartou, doklady a necelou tisícovkou a dále se na místa páchání trestné činnosti dopravoval osobním vozidlem, ač má soudem v České Lípě uložen trest zákazu řízení.
            Vyšetřovatel v úterý obvinil dvaatřicetiletého muže z trestného činu loupež, krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Druhého muže obvinil z trestného činu loupež. Trestní stíhání obou osob je vedeno na svobodě. V případě odsouzení jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Po třetím muži, který se zapojil do krádeže automobilu, policisté pátrají. Není pro ně neznámou osobou, takže je jeho dopadení pouze otázkou času. K dopadení pachatelů přispěl částečně popis, který podali poškození a svědci. Rozhodující však byla znalost kriminálního prostředí a práce se zadrženými, kterou odvedli kriminalisté zabývající se násilnou trestnou činností.  
por. David Schön
29. 5. 2013

vytisknout  e-mailem