Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Série krádeží vozidel

Bruntál- kriminalisté objasnili a obvinili dva muže 

Série krádeží vozidel objasněna

Bruntálští kriminalisté objasnili sérii krádeží vozidel, ke kterým v poslední době docházelo v okrese Bruntál. Pachatelé měli zcizovat vozidla, která měla ponechaný klíč v zapalování či v autě. V těchto dnech zadrželi jednoho z podezřelých a umístili ho do policejní cely. Následně zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou mužů ve věku 25 a 26 let z přečinů krádeže, poškození cizí věci, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a zvlášť závažného zločinu loupeže.

Je jim kladeno za vinu, že po předchozí domluvě a v zištném úmyslu měli od 19. 4. do 15. 5. 2019 na Bruntálsku v pěti případech vniknout na pozemek rodinného domu a odcizit zaparkovaná neuzamčené vozidla s klíči v zapalování. Dále měli v době od 20. do 25. 4. 2019 v Bruntále vstoupit do bytu poškozeného, kterého zde měli napadnout a požadovat po něm finanční hotovost a návykovou látku.  

Mladšímu z obviněných je také kladeno za vinu, že v Hradci nad Moravicí místní části Kajlovec dne 17. 5. 2019 měl násilím vniknout v autokempu do vozidla Volkswagen Transportét a odcizit nalezenou tašku. Dále měl v době od 25. do 28. 5. 2019 odcizit v Miloticích neuzamčené vozidlo Renault a v Bruntále ze sklepa domu na ulici Pionýrská horské jízdní kolo. 

Svým jednáním způsobili poškozeným škodu přesahující 450 tisíc korun.  Odcizená vozidla měli použít k přemístění do jiných částí  republiky. Vozidla i jízdní kolo policisté nalezli, zajistili a budou vráceny majitelům. Oba obvinění, kteří byli v minulosti odsouzeni za majetkovou trestnou činnost a z posledního výkonu trestu se vrátili v dubnu 2019, jsou stíháni vazebně a hrozí jim trest odnětí svobody až do výše deseti let.

por. Bc. Pavla Jiroušková

8. 7. 2019

vytisknout  e-mailem