Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Série krádeže vozidel objasněna

CHEB, SOKOLOV - Podvod, výtržnictví 

SOKOLOV – Odcizil lavičku a směrové cedule
 
Osmnáctiletého muže podezřívají kriminalisté ze Sokolova z krádeže, které se měl dopustit v červenci 2012. V Sokolově měl podezřelý odcizit zabudovanou lavičku, jejíž nohy byly z nerezu a dvě hliníkové směrové cedule. Část odcizených věcí měl odevzdat ve sběrně druhotných surovin a získané finanční prostředky si měl nechat pro svoji potřebu. Celková škoda je vyčíslena na částku 5 300 Kč.
Za krádež hrozí podezřelému až dvouletý trest odnětí svobody.
  
CHEB – Výtržnictví, poškození věci
 
Muž a žena ve věku 26 a 28 let jsou podezřelý z přečinu výtržnictví a poškození cizí věci. Oba měli v restauraci poblíž Plesné na Chebsku fyzicky napadnout poškozeného. Při napadení došlo k poškození vybavení restaurace. Rozbili stůl, žídle a skleněnou výplň výlohy restaurace. Jednání se podezřelí dopustili na místě veřejně přístupném. Majitelka restaurace vyčíslila škodu ve výši 7 000 Kč.
Proti oběma podezřelým zahájili policisté z Plesné úkony trestního řízení. V případě prokázání viny jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

CHEB - Série krádeží vozidel objasněna

Sérii krádeží aut přerušil všímavý svědek, který 22. 8. 2012 oznámil na lince 158 vloupání do osobního vozidla na křižovatce ulic Karlova a Pivovarská v Chebu. Oznamovatel uvedl, že pachatel se stále nachází ve vozidle. Během 5 minut byl muž, který se do vozidla vloupal zadržen policisty. Díky všímavosti svědka se policistům podařilo zadržet muže, který má zřejmě s komplicem na svědomí dalších 5 krádeží vozidel v Karlovarském kraji.

Dva muži ve věku 24 a 20 let si vyslechli od kriminalistů obviněný z pokračujícího přečinu krádeže a poškozování cizí věci. Obvinění měli odcizit pět osobních vozidel v Chebu, ve Františkových Lázních, v Sokolově nebo v Kynšperku nad Ohří. Policistům se podařilo některé komponenty z odcizených vozidel zajistit (viz fotografie). Muži totiž měli vozidla demontovat a jednotlivé součástky prodávat. Celková škoda je vyčíslena na částku necelých 115 tis. Kč.
 
CHEB – Podvod, vydělával na rozměňování peněz
 
Nejméně osmkrát se měl 45letý muž dopustit podvodu. Muž měl v prodejnách potravin nebo v obchodech u benzínových stanic požadovat po nákupu zboží ještě výměnu bankovek. Během výměny finanční hotovosti měl odvést pozornost obsluhy dalšími dotazy a využít tak její nepozornosti. Následně tak došlo k chybnému rozměnění bankovek. Celková škoda je vyčíslena na částku 13 tis. Kč
Proti 45letemu muži zahájili kriminalisté trestní stíhání pro pokračující přečin podvodu. Muži bylo sděleno podezření a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
 
nprap. Mgr. Kateřina Böhmová
23. srpna 2012
Odkazy do noveho okna

Zajištěné věci

Zajištěné věci 

Detailní náhled

Zajištěné věci

Zajištěné věci 

Detailní náhled

Zajištěné věci

Zajištěné věci 

Detailní náhled

Zajištěné věci

Zajištěné věci 

Detailní náhled

Zajištěné věci

Zajištěné věci 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem