Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Seniorku sledoval a pak ji okradl

Pražští policisté hledají muže, který si vytipoval svoji oběť v obchodním centru v Praze 9 a pak ji sledoval až do místa jejího bydliště, kde ji okradl. 

Začátkem června učinila poškozená telefonicky oznámení o krádeži peněženky z batohu, který měla při sobě. Následným šetřením v uvedené věci policisté zjistili, že pachatel tohoto skutku si vytipoval svojí oběť již v nákupním centru v Praze 9 a následně ji sledoval až do místa jejího bydliště. Poškozená cestovala z obchodního domu autobusem číslo sto devadesát pět, kdy po vystoupení šla pěšky k panelovému domu v ulici Jetřichovická. Při odemykání vstupních dveří do domu si žena povšimla, že bezprostředně za ní stojí neznámý muž, který jí uvedl, že zde hledá svého známého a z místa začal utíkat. To se zdálo ženě podezřelé, a proto se rozhodla zkontrolovat batoh, který měla celou dobu na zádech. Při prohlížení tohoto zavazadla záhy zjistila, že se v něm nenachází její peněženka. Tímto jednáním pachatel způsobil seniorce škodu ve výši téměř sedm tisíc korun.

Policisté zajistili a následně vyhodnotili kamerové záznamy z obchodního centra i autobusu, kde je zřejmé, že si pachatel svoji oběť předem vytipoval a od té doby jí sledoval.

Jelikož muž spáchal krádež na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, hrozí mu v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

Pokud muže na kamerovém záznamu poznáváte, informujte prosím linku 158.

kpt. Kristýna Soukupová- 15. června 2024

vytisknout  e-mailem