Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Seniorku se nepodařilo zachránit

TRUTNOVSKO - Pátrání se smutným koncem 

pátrací akcepátrací akce
Na trutnovské policisty se ve středu 25. 7. 2012 několik minut po půl třetí odpoledne obrátil s žádostí o pomoc jednapadesátiletý muž, který operačnímu důstojníkovi oznámil pohřešování své maminky. Službu konající policista z prvotních informací zjistil, že se jedná o osmasedmdesátiletou ženu, která si vyšla na procházku do lesa v prostoru za trutnovským koupalištěm. Přesnější informace k prostoru, kam se babička vydala, nebyly z provedeného šetření a výpovědi jejího syna zjištěny. Mnohem větším problémem bylo pro všechny zasahující policisty zjištění zdravotního stavu pohřešované seniorky. Z výpovědi jejího syna vyplynulo, že se maminka léčí se srdeční vadou a v době posledního telefonického rozhovoru mu sdělila, že se jí přitížilo.
Ihned po tomto oznámení vyhlásili trutnovští policisté po uvedené ženě pátrací akci, do které se zapojili policisté z obvodního oddělení, oddělení hlídkové služby, dopravního inspektorátu, služební přípravy a psovod se služebním psem. Policistům v pátrání rovněž pomáhala necelá desítka strážníků Městské policie Trutnov. Muži zákona neprodleně začali prohledávat nejbližší okolí místního koupaliště a přilehlý lesní porost. Z důvodu ohrožení života pohřešované ženy byl vyžádán rovněž start policejního vrtulníku, který by mohl svou přítomností přispět k rychlejšímu vypátrání ohrožené seniorky.
I přes veškerou snahu všech policistů, kteří se na pátrání po pohřešované ženě podíleli, byla tato zhruba po sedmdesáti minutách od oznámení nalezena v prostoru Poříčského hřbetu bez známek života. Přivolaný lékař, který se do těžko přístupného terénu dostavil, mohl již konstatovat pouze její úmrtí. Vrtulník byl ihned po nálezu osmasedmdesátileté ženy z akce ještě před příletem na místo odvolán.
Všem zasahujícím policistům a strážníkům městské policie patří za osobní přístup a profesionální nasazení do uvedené akce velké poděkování.
nprap. Bc. Udo Ertner
25. 7. 2012

vytisknout  e-mailem