Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Seniorku okradli o téměř třicet tisíc korun

Pomůžete nám vypátrat podezřelou dvojici? 

V pondělí 29. března 2021 krátce před půl třetí odpoledne okradla neznámá dvojice dvě seniorky. K oběma případům došlo v ulici Budějovická v Praze IV. v obchodu s potravinami.

V prvním případě měla seniorka zavěšenou tašku na nákupním vozíku. V nestřeženém okamžiku jí z ní podezřelá vytáhla černou koženkovou peněženku, ve které měla seniorka 1300,- v hotovosti a dvě platební karty. Bohužel však nejenom karty, ale i lístečky s pinem k oběma kartám, což byl kámen úrazu. Podezřelá dvojice tak během jednoho odpoledne připravila seniorku o téměř 30 000,-, a to jednak několika výběry z bankomatu, ale také platbami v obchodech.

Druhý případ se stal ve stejný den v té samé prodejně. Podezřelá dvojice tam z kabelky, kterou měla seniorka uloženou v nákupním košíku, odcizila kožené pouzdro s doklady.

Vše se ale podařilo zachytit na kamerové záznamy. Proto touto cestou prosíme širokou veřejnost, pokud byste poznali neznámou dvojici, nebo věděli, kde se pohybují, okamžitě prosím kontaktujte tísňovou linku 158 nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu Policie ČR.

Oba jsou v současné chvílí podezřelí ze spáchání trestného činu Krádež a také Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jim v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Zároveň také apelujeme na všechny občany, aby v žádném případě nenosili napsané pin kódy spolu s platebními kartami.

por. Mgr. Hana Křížová, DiS. – 7. 6. 2021

vytisknout  e-mailem