Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Seniorku okradl při nákupech o kabelku

PRAHA VENKOV - JIH - Poznáte muže na kamerovém záznamu? 

Policisté z Obvodního oddělení Jesenice pátrají po pachateli, který se nestyděl okrást 81letou seniorku při nákupech, kdy využil její chvilkové nepozornosti a ukradl jí kabelku, kterou měla odloženou v nákupním vozíku.

Celá událost se odehrála už 1. března 2022 v době od 10:10 do 10:30 hodin v obchodě v ulici Budějovická v Jesenici. 
Ač měla seniorka celou dobu kabelku u sebe v košíku a nevzdalovala se od ní, mladší muž využil chvilkové nepozornosti, kdy si žena sahala pro zboží do regálu a kabelku odcizil a odešel s ní z obchodu.

V kabelce měla seniorka především doklady a platební kartu a drobnější finanční hotovost a mobilní telefon v hodnotě asi 8 tisíc korun.

Policisté v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě dopadení pachateli hrozí až 2letý trest odnětí svobody.

Poznáváte muže na kamerovém záznamu? Pokud ano, ozvěte se prosím policistům na linku 158 nebo přímo policistům OOP Jesenice na tel. číslo 974 882 770. Za jakékoliv informace k podezřelému muži děkujeme.

Popis muže: Muž mladšího věku, středně vysoké štíhlé postavy, oblečen byl v modrých džínových kalhotách a delší bundy s kožichem, na hlavě měl nasazenou kšiltovku s nápisem.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
27. dubna 2022

vytisknout  e-mailem