Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Seniorku našli včas

VSETÍNSKO: Policisté našli seniorku a ve zdraví ji předali blízkým. 

Středeční pátrací akce, které se v okolí obce Střítež nad Bečvou účastnilo několik policejních hlídek i služební psovodi, skončila šťastně. Seniorku z Rožnovska našli zdravou a pomohli ji dostat se do bezpečí.

Ve středu o půl šesté večer oznámila žena z Rožnovska, že nemůže najít svou devětaosmdesátiletou příbuznou. Ta ráda chodí na procházky kolem cyklostezky u řeky Bečvy v okolí obce Střítež nad Bečvou a místní části Zašové – Veselá. Do pátrání se ihned zapojilo několik policejních hlídek a s pátráním vyrazili pomoci i služební psovodi. Po půl sedmé večer uslyšel jeden z pátrajících policistů slabý hlas ozývající se z dáli z nepřístupného terénu nad řekou. K místu se přesunuli policejní psovodi. Po dalších nekonečných minutách našel služební pes seniorku zaklíněnou v kořenech stromu nad roklí. Policisté ženu vyprostili a z těžce přístupného terénu ji na vlastních zádech přenesli k nejbližší komunikaci. Při nesení se policisté museli několikrát vystřídat.

Pátrací akce skončila úspěchem, žena se ve zdraví vrátila ke svým blízkým.

Nejenom seniorům doporučujeme procházky po známých trasách. Vhodné je mít sebou nabitý mobilní telefon, nechodit sám a o svých záměrech informovat blízké. Důležité je nepřeceňovat své schopnosti.

Zasahujícím policistům patří velké díky.

24. listopadu 2017, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem