Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Seniorka zažila krušné chvíle

PŘEROV - Neznámá žena ji napadla a pak jí ukradla jejího čtyřnohého mazlíčka. 

V pátek ráno, když šla 87letá seniorka venčit svého psa rasy maltézský psík, netušila, jak náročný bude mít den. Před osmou hodinou ranní se procházela se psem u kašny na ulici Kratochvílova před objektem Přerovanky. Tam ji oslovila neznámá žena a povídala si s ní o jejím čtyřnohém příteli. Po ukončení rozhovoru starou paní sledovala a šla za ní až ke vstupu do domu na ulici Kainarova. V těchto místech k ní přistoupila a do poškozené strčila oběma rukama takovou silou, že seniorka upadla na zem. Pachatelka využila nemohoucnosti poškozené, která ležela na zemi a nemohla rychle reagovat s ohledem na stáří a fyzickou kondici. Nebyla schopná bránit ani svého mazlíčka, pachatelka odepla psa z vodítka, vzala ho do náruče a utekla pryč.

Napadená seniorka skončila po tomto útoku v nemocnici, kde byla jednorázově ošetřena. Nejhůř ale žena nesla ztrátu svého čtyřnohého společníka.

Po pachatelce se okamžitě rozjelo pátrání a na základě získaných informací se ji podařilo ztotožnit a zadržet krátce po poledni i s odcizeným psem na Jižní čtvrti v Přerově. Na služebně byla vyslechnuta a psík slyšící na jméno Iris se vrátil do rukou, v té době již, šťastné majitelky. Podezřelá 33letá žena byla po provedených úkonech propuštěna z režimu zadržení na svobodu a je podezřelá z trestného činu loupež.

por. Mgr. Miluše Zajícová
29. května 2023

vytisknout  e-mailem