Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Seniora obrala o peněženku

LOUNSKO - Recidivistce hrozí opět vězení; Odcizil jídlo a pití za 50 tisíc; Zaujal ho stavební stroj. 

Podezření z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku sdělili policisté 41leté ženě z Loun. Ta se v pondělí dopoledne vydala do supermarketu, aby si něco koupila. Místo toho však měla využít příležitosti, a z otevřené příruční tašky ukrást jednomu ze zákazníků peněženku. V ní měl dotyčný kromě dokladů a finanční hotovosti ve výši 500 korun i platební kartu.

Recidivistce, která byla v minulosti za krádež odsouzena i k nepodmíněnému trestu, teď hrozí až tříleté vězení.

Odcizil jídlo a pití za 50 tisíc

Oznámení o vloupání do dodávky zaparkované v Postoloprtech přijali v pondělí policisté tamního oddělení. Neznámý pachatel s užitím násilí vnikl do nákladového prostoru vozidla a odcizil z něho větší množství různých potravin a nápojů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli za krádež až dvouletý trest.

Zaujal ho stavební stroj

Policisté šetří událost, ke které došlo během minulého víkendu v katastru obce Podbořany. Neznámý pachatel vniknul na staveništi do motorového prostoru zaparkovaného stavebního stroje a odcizil odtud autobaterii v hodnotě odhadnuté na  6 tisíc korun. Další přibližně patnáctitisícovou škodu měl způsobit ještě poškozením stroje. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a poškození cizí věci.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 4. června 2021

vytisknout  e-mailem