Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Senior zapomněl kulovnici u auta, náhodný chodec ji měl vzít a prodat

MŘ Ostrava - díky osobní znalosti policistů byl do druhého dne zadržen muž, který zbraň našel. 

Operační důstojník linky 158 v minulých dnech ve večerních hodinách přijal oznámení od 77letého muže, který sdělil, že při vykládání věcí z auta zapomněl legálně drženou kulovnici, kterou opřel o vozidlo a odešel domů. Zhruba po dvou hodinách si uvědomil, že tuto neuklidil do trezoru a proto se po ní začal shánět. Nikde ji nenašel.

Rozjelo se okamžité pátrání po zbrani, která byla uložena v textilním pouzdře. I když samotné parkoviště nebylo pod dohledem kamer, policisté mimo jiné zajistili kamerové záznamy z tramvaje. Ty zachytily pohyb muže, který měl u sebe odcizené pouzdro. Díky místní znalosti policistů z oddělení hlídkové služby Ostrava se tohoto podařilo okamžitě ztotožnit. Netrvalo dlouho a do druhého dne od oznámení kriminalisté zadrželi 32letého muže, který měl zbraň odcizit.

Ukázalo se, že se jedná o recidivistku, který má již bohatou trestní minulost. Jak sám u výslechu uvedl, procházel se s kamarádem ulicemi v Ostravě-Porubě, kde si na parkovišti všiml velké černo-zelené tašky, která byla opřená o auto. Údajně si myslel, že v ní jsou rybářské pruty. Jak sám uvedl, nikdo se v blízkosti nenacházel, proto ji vzal s úmyslem prodeje. Jakmile se do tašky podíval, zjistil, že se tam nachází kulovnice. Myšlenky na prodej a získání peněz se nevzdal, a proto se začal zajímat o nějaké kupce. Následující den kulovnici prodal známému za částku 3.000 korun. Netrvalo dlouho a ještě v den „obchodu“ si i pro tohoto muže přišli kriminalisté do jeho bydliště. Okamžitá reakce kupujícího 33letého muže byla, že kulovnici měl v úmyslu vrátit, ale policie byla rychlejší. Dále uvedl, že u této našel také náboje, které policistům rovněž odevzdal.

Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání 32letého muže a obvinil ho ze spáchání trestných činů zatajení věci a nedovolené ozbrojování. V případě odsouzení mu hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky. Jen o rok staršího muže kriminalisté obvinili z trestných činů nedovolené ozbrojování a legalizace výnosů z trestné činnosti. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky za mřížemi.

I poškozený muž, který je vlastníkem legálně držené zbraně, kterou nezabezpečil a nechal ji bez dohledu, se dopustil přestupkového jednání na úseku zbraní a střeliva. Toto bylo oznámeno k dalšímu projednání na Odbor ochrany životního prostředí MMO.

Buďte ke svým věcem obezřetní, především když se jedná o zbraně. Takovým nezodpovědným jednáním mohlo dojít k neštěstí, ať už k úrazu samotných obviněných osob z důvodu jejich neodbornosti, ale také k případnému ohrožení veřejnosti.

dne 19. dubna 2024

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

kulovnice

kulovnice 

Detailní náhled

kulovnice

kulovnice 

Detailní náhled

kulovnice

kulovnice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem