Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Seminář "Jak se bránit?" opět úspěšný

RYCHNOVSKO - Policisté zaujali teorií i praktickými ukázkami. 

Opakování premiérového úspěšného semináře na téma sebeobrany proběhlo v pátek 10. listopadu v rychnovském kině.

Akce vznikla z iniciativy Města Rychnov nad Kněžnou ve spolupráci s Policií ČR. I na druhý seminář přišly v drtivé většině ženy, zaměstnané na městském úřadu či v dalších institucích. Tam jsou ženy v kontaktu s klienty a některá jednání mohou být složitější. Jak uvedla místostarostka města Mgr. Jana Drejslová: "Kdo je připraven, není překvapen". Proto si účastnice setkání v první části vyslechly poutavé přednášky policejních psychologů, zaměřené na psychologii tzv. obětí i na typologii agresorů a samozřejmě i na rady, jak se chránit   a jaká je psychohygiena při pocitu ohrožení či napadení.
Do druhé části vstoupili kolegové ze Školního policejního střediska Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje s konkrétními ukázkami a radami, při kterých jim zdatně sekundovala figurantka Adéla Martincová z místního oddílu sebeobrany. Divačkám předvedli, jak se bránit při pokusu krádeže kabelky, při škrcení, tahání za vlasy a dalších nepříjemných momentech. Zároveň ukázali, jak  a kdy je vhodné použít slzný sprej.
V poslední části setkání si některé modelové situace vyzkoušely samy účastnice semináře a vedení a praktické rady policistů pozorně poslouchaly a zkoušely dle nich i reagovat. Jak samy uváděly, zjistily, že uspět v takto nepříjemných situacích není nic jednoduchého. Především ale ocenily, že se této vzdělávací akce města mohly zúčastnit a že budou do budoucna lépe připraveny pro svůj pocit bezpečí nejen v úřadě, ale třeba i na ulici.

VIDEO z premiéry ZDE

por. Mgr. Alena Kacálková
14. listopadu 2017 v 15:15

vytisknout  e-mailem