Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Selfíčko s kradeným řidičákem - aktualizace

Policisté hledají muže, který se při zakládání účtu vyfotil s kradeným řidičským průkazem. 

Na policejní služebnu na Pankrác přišel poškozený oznámit, že mu ukradli batoh, ve kterém měl notebook a peněženku s doklady a s platební kartou. Celkově tak přišel o věci v hodnotě cirka 20 tisíc korun.

Prověřováním případu policisté zjistili, že se neznámý pachatel snaží na tyto doklady zakládat účty u různých společností, kdy jednou z nich je půjčovna sdílených aut. Právě u této společnosti je potřeba verifikace účtu zasláním selfie fotografie i s požadovaným dokladem. A toto selfie s kradeným řidičským průkazem poslal společnosti zatím neznámý mladík, kterého bychom se potřebovali zeptat na pár detailů k celému případu. Jestli ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158 nebo přímo kolegům na místní oddělení Pankrác.

Případ je prověřovaný pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

mjr. Jan Daněk – 6. 5. 2022

Aktualizace - Mladík z fotografie se dnes odpoledne přišel sám přihlásit na místní oddělení policie Pankrác. Uvedl okolnosti, za kterých fotografie vznikla a policisté budou nyní dál případ prověřovat. 

Děkujeme všem za spolupráci!

mjr. Jan Daněk - 6. 5. 2022

vytisknout  e-mailem