Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Sedm skutků, jeden obviněný

CHRUDIM – Tento týden se chrudimským kriminalistům podařilo objasnit nejen případ krádeže bronzové sochy, jejíž hodnota byla předběžně vyčíslena na necelých 50.000 korun, ale i dalších 6 deliktů, jejichž pachatel byl nějakou dobu neznámý. 

odcizená sochaodcizená sochaZjištěné okolnosti jednotlivých případů policisty přivedly na stopy vedoucí ke konkrétnímu člověku, respektive k 35letému muži z Chrudimska. Kriminalisté ho viní ze sedmi protiprávních jednání, ke kterým se i on sám při podaném vysvětlení přiznal. V červenci měl vniknout do osobního vozidla Ford C-MAX, kde ho údajně zlákala pánská peněženka, kamenem měl rozbít okno i dalšího automobilu tovární značky Volkswagen, v srpnu nejspíš využil otevřených dveří rekonstruované provozovny, kde našel také peněženku s finanční hotovostí, okolo data 20. srpna neodcházel z cizího objektu pouze s peněženkou, nýbrž se zhruba 55 kilogramovou bronzovou sochou, se kterou bez povšimnutí kolemjdoucích bojoval v denní době 2 dny (váha je odhadována majitelem). Sochu obviněný prodal za 10.000 neznámé osobě, poté se opět zaměřil na předměty ve vozidle – tentokrát v zaparkované oktávii, v níž našel rybářské náčiní, 22. srpna šel na nezvanou návštěvu ke svým příbuzným, kteří ho odmítli pustit dovnitř a jako poslední delikt sdělení obvinění uvádí podezření z trestného činu porušování domovní svobody a nebezpečné vyhrožování.

Přes všechny tyto případy jeho stíhání probíhá na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí až pětileté vězení.

Pokud máte informace o tom, kde se zmíněná bronzová socha – akt ženy nachází, volejte chrudimským policistům na číslo 974 572 651. Za jakékoliv poznatky děkujeme.

Zdroj fotografie: internet - bakalářská práce - Sochařská výzdoba Wiesnerovy vily a její zahrady v Chrudimi, autor Zdeněk Šmahel, Dis.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
29. srpna 2019

vytisknout  e-mailem