Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Sedm hodin nebo dvě minuty

VSETÍNSKO: Zloději využili příležitosti a odnesli si desítky tisíc korun. 

Včera ráno využili zloději ve dvou případech naskytnuté příležitosti. Ve Valašském Meziříčí si přišli na osmdesát tisíc korun.

Během prvních sedmi hodin včerejšího dne si všiml zloděj odložené pánské peněženky v autě, které bylo zaparkované před rodinným domem ve Valašském Meziříčí. Peněženka byla uložená v odkládacím prostoru dveří řidiče. Stačilo vzít kámen, rozbít na vozidle Škoda Superb okno ve dveřích, natáhnout se a s lupem zmizet. Pětatřicetiletý muž z Prahy tak přišel o doklady a padesát tisíc korun v hotovosti. Ještě k tomu musí přičíst deset tisíc korun na výměnu okna.

Daleko kratší čas potom stačil zloději, aby se zmocnil dámské peněženky se stravenkami, doklady, platebními kartami a hotovostí třicet tisíc korun. Byly to dvě minuty krátce po osmé. Jednačtyřicetiletá žena z okresu Přerov otevřela provozovnu ve Valašském Meziříčí, svou kabelku uložila na podlahu a na dvě minuty si odskočila. I to stačilo, aby při návratu zjistila, že v kabelce chybí peněženka i s penězi.

Zlodějům v mnoha případech usnadňujeme provozování jejich řemesla. Dávejme si na své věci pozor. Odkládejme je na bezpečných místech, pokud nepotřebujeme, nenosme sebou větší finanční obnosy. Nyní v době mnoha kulturních a společenských akcí platí tato pravidla dvojnásob.


13. července 2017, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem