Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Sedm fanoušků skončilo na policii

ZLÍNSKO: V sobotu proběhlo na fotbalovém stadionu ve Zlíně rizikové utkání. 

V sobotu 27. října 2018 odpoledne proběhlo na fotbalovém stadionu Letná ve Zlíně fotbalové utkání mezi týmy FC Fastav Zlín a AC Sparta Praha. V souvislosti s tímto zápasem, který jsme vyhodnotili jako rizikový, jsme připravili adekvátní bezpečnostní opatření.

Do tohoto opatření byla nasazena více jak stovka policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté i členové antikonfliktního týmu. Nápomocny jim byly také přes dvě desítky zlínských městských strážníků a přímo na stadionu na návštěvníky dohlíželi pracovníci bezpečnostní agentury a pořadatelské služby.

Policisté byli v pohotovosti už od třinácti hodin. Dohlíželi na klid a veřejný pořádek v ulicích města i v bezprostředním okolí stadionu a zároveň monitorovali příjezd fanoušků. Dopravní policisté se zaměřili na bezpečnost a plynulost silničního provozu a v případě potřeby koordinovali dopravu.

Utkání navštívilo 5147 diváků, z nichž 183 jich fandilo hostujícímu týmu.

V průběhu bezpečnostního opatření jsme omezili na svobodě sedm osob. Dvakrát jsme byli nuceni použít donucovací prostředky. Jeden z fanoušků je podezřelý z trestného činu výtržnictví, v pěti případech jsme pak řešili přestupky na úseku občanského soužití a ve dvou přestupky pro znevážení úřední osoby. Další z návštěvníků se dopustil přestupku tím, že porušil návštěvní řád, když se snažil na stadion pronést pyrotechniku. Během opatření jsme při kontrolách narazili i na dvě osoby, u kterých jsme objevili větší množství drog. Tímto protiprávním jednáním se nyní zabývají zlínští kriminalisté.

Bezpečnostní opatření skončilo po desáté hodině, tedy až poté, co odjeli hostující fanoušci a v ulicích města byl klid.

28. října 2018, por. Mgr. Simona Kyšnerová

fotbalfotbal

vytisknout  e-mailem