Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Seniorka lehce přišla o čtvrt milionu

HODONÍNSKO: Vloupání do rodinných domů se množí. 

Snad každý z nás má doma uschovanou nějakou hotovost. V tomto ohledu pak zejména senioři patří mezi ty nejkonzervativnější. Leckdy ani nemají bankovní účty a veškeré peníze uschovávají na nejrůznější místa ve svém příbytku. Mezi nejhojnější skrýše patří zejména skříně, šuplíky či knihovny. Někdy své úspory ukládají i do ložního prádla, matrací nebo polštářů. Jedno je ale stejné, důchodci si se sofistikovanými úkryty příliš hlavu nelámou, čehož využívají nejrůznější kriminální živly. Možná i na stejnou lehkovážnost začátkem ledna doplatila pětasedmdesátiletá důchodkyně. V neděli ráno totiž její příbytek na Kyjovsku navštívil neznámý lapka, který celý dům prohledal a byl velmi úspěšný. Našel totiž její celoživotní úspory. Přestože ho seniorka při činu vyrušila, stihnul bleskově zmizet. Marně skončila i policejní pátrací akce se služebním psem. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. V případě dopadení mu v době nouzového stavu hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi. 

V těchto dnech se podobné případy poměrně množí. V poslední době totiž policisté na Hodonínsku evidují na desítku vloupání do obydlí. Strážci zákona tak radí, aby si lidé velké sumy a cenné věci dávali do domácího trezoru. V opačném případě, aby si hotovost raději ukládali na účet a drahocennosti do bezpečností schránky v bance. Taktéž je vhodné mít své hodnotné věci vyfotografované, aby při případném odcizení mohly snímky pomoct policistům s jejich identifikací. 

Nebuďte ke svému okolí lhostejní, všímejte si pohybu cizích osob. Jakéhokoliv podezřelé jednání pak neprodleně volejte na bezplatnou linku policie 158. 

por. Bc. Petr Vala, 11. ledna 2021.

Odkazy do noveho okna

Foto č. 1

Foto č. 1 

Detailní náhled

Foto č. 2

Foto č. 2 

Detailní náhled

Foto č. 3

Foto č. 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem