Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Se zbraní v ruce vyhrožoval svému známému

VSETÍNSKO: Ozbrojeného muže se nám během dvou hodin podařilo vypátrat a zadržet. 

Včera navečer jsme přijali oznámení od sedmačtyřicetiletého muže z Rožnova pod Radhoštěm, že se před jedním z bytových domů ve městě pohádal se svým známým a ten na něj následně vytáhl střelnou zbraň. Naštěstí mu nijak neublížil a z místa pak odešel.

Ihned po oznámení tohoto incidentu jsme začali po padesátiletém ozbrojeném muži pátrat. Po chvíli na něj jedna z hlídek narazila u průmyslového areálu. Policisté chtěli muže zadržet, on ale na jejich výzvy nereagoval a na jednoho z nich mířil krátkou střelnou zbraní. Policista proto použil donucovací prostředek varovný výstřel. Pachatel ani na další výzvy nereagoval a vběhl do areálu. Z tohoto důvodu jsme objekt obklíčili a vyžádali jsme si na místo také zásahovou jednotku a vrtulník. Muže nakonec vypátral psovod se služebním psem a následně ho zadrželi policisté ze zásahové jednotky.

Případem se nyní zabývají vsetínští kriminalisté. Pachatel je podezřelý z trestných činů násilí proti úřední osobě a nedovolené ozbrojování, za což mu hrozí až šestileté vězení.

27. června 2022, mjr. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem