Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Se třemi promile havarovala do stromu

KOLÍNSKO – Řidička vyvázla s lehkým zraněním. 

Jednačtyřicetiletá žena, která byla silně ovlivněna alkoholem, havarovala s osobním vozidlem do stromu poblíž kolínské nemocnice. 

Dopravní policisté byli operačním důstojníkem vysláni 30. března před 13. hodinou do ulice U nemocnice v Kolíně, kde řidička narazila do stromu a zůstala ve voze zaklíněná. Dle provedeného šetření došlo k dopravní nehodě pravděpodobně tak, že řidička osobního vozidla Citroen vlivem opilosti nezvládla řízení vozidla, najela na travnatou plochu mimo silnici, kde nejprve narazila do dopravní značky, poté pokračovala v jízdě několik metrů a narazila do sloupu veřejného osvětlení se svislou dopravní značkou a nakonec přední částí vozidla havarovala do stromu. Vlivem nárazu do stromu se vozidlo přetočilo o přibližně tři sta stupňů a dopadlo zpět na vozovku. Žena zůstala ve vozidle zaklíněná, odkud ji hasiči vyprostili. Policisté ženu vyzvali k dechové zkoušce, přičemž přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou přes 3 promile. 

Pro zraněnou ženu měl původně vzlétnout i záchranářský vrtulník, ale ukázalo se, že žena není v bezvědomí, ale silně opilá. Nakonec byla s lehkým zraněním převezena do kolínské nemocnice.

V současné době je jednačtyřicetiletá žena podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
31. března 2021

vytisknout  e-mailem