Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Se sprejerstvím se neustále potýkáme

BŘECLAVSKO: Romantický malíř si místo plátna zvolil vagóny. 

Břeclav – Sprejerství je nekonečný problém, s nímž se neustále potýkáme. Na Břeclavsku jsme v loňském roce prověřovali téměř tři desítky případů, kdy majitelé zjistili, že jejich fasády domů či jiné objekty se staly terčem neznámého „malíře“. Způsobená škoda mnohdy dosáhla nemalých hodnot. V loňském roce v našem regionu sprejeři způsobili škodu za více než 220 tisíc korun.

O tom, že se tato problematika ustavičně opakuje, svědčí dalšího oznámení, které jsme přijali uplynulý pátek. Sprejera tentokrát přilákalo kouzlo břeclavského vlakového nádraží. Pro svoji malířskou činnost si vybral čtyři vagóny osobního vlaku, který stál odstavený na koleji. Černou barvou vytvořil nečitelné nápisy a svůj výtvor zakončil tím, že na každý vagón zobrazil obrázek srdce.

Uvedené protiprávní jednání jsme kvalifikovali jako trestný čin - poškození cizí věci. V případě dopadení může být  „umělec“ oceněn pobytem ve vězení, a to v délce až na jeden rok. Snad jen pro ucelení zprávy zbývá dodat, že sprejerství se kvalifikuje vždy jako trestný čin, a to bez ohledu na výši způsobené škody. V tomto případě vznikla společnosti České dráhy škoda okolo 5 tisíc korun.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 26. března 2018

vytisknout  e-mailem