Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Sdělení veřejnosti

PRAHA VENKOV-JIH – Policisté prověřují informace o nevhodném chování dospělých osob vůči dětem na Říčansku. 

Říčanští policisté společně s kriminalisty z územního odboru intenzivně prošetřují všechny okolnosti získaných poznatků a přijatých oznámení v souvislosti s informacemi šířených převážně prostřednictvím internetu, zejména sociálních sítí, o nevhodném chování dospělých osob vůči dětem, které spočívalo v oslovení dětí a případném nabízení svezení motorovým vozidlem. Přes prováděná šetření do současné doby nemáme potvrzeno, že by došlo ke spáchání trestné činnosti. Přesto tuto situaci nepodceňujeme a přijali jsme určitá preventivní opatření.
Jedním z preventivních opatření v rámci prošetřování zmiňovaných informací bylo i rozeslaní žádosti o spolupráci s vedením vybraných základních škol, zejména z Říčanska, aby ze strany pedagogických pracovníků došlo k přiměřenému poučení jejich žáků o základních pravidlech bezpečného chování dětí při setkání s neznámými osobami. Do základních škol je i v současné době směřována naše preventivní činnost ve formě besed a setkání s dětmi, která je tematicky zaměřena právě na zmiňovaná základní pravidla bezpečného chování dětí při styku s neznámou osobou.
K dalším opatřením přijatých z naší strany, především k jejich rozsahu a obsahu, nelze zatím z taktických důvodů poskytnout bližší vyjádření, neboť jejich zveřejněním by mohlo dojít k ohrožení průběhu či samotného výsledku prošetřování zmiňovaných informací.
Rovněž apelujeme na rodiče, učitele, vychovatele a ostatní pracovníky, kteří pracují s dětmi a mládeží, aby je neustále seznamovali se zásadami bezpečného chování a dávali jim rady, jak se mají zachovat, pokud přijdou do styku s neznámou osobou.
V případě, že by někdo ze spoluobčanů mohl k těmto případům podat jakékoliv poznatky, které by nám pomohly řádně objasnit všechny okolnosti prošetřovaných informací, tyto mohou poskytnout osobně na služebně obvodního oddělení v Říčanech, nebo prostřednictvím e-mailu poj.oo.ricany@pcr.cz, případně zavoláním na linku 158 tísňového volání Policie České republiky.

por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí
PČR Praha venkov-JIH
23. března 2017

vytisknout  e-mailem